Jak odzyskać prawo jazdy za alkohol – jazda po alkoholu

0
(0)

Z artykułu dowiesz się Jak wcześniej odzyskać prawo jazdy za alkohol? oraz Co trzeba zrobić aby ubiegać się o odzyskanie prawa jazdy?

Zatrzymanie prawa jazdy za alkohol, nie musi oznaczać, że Sąd orzeknie wobec nietrzeźwego kierowcy zakaz prowadzenia pojazdów. Dlatego też każdą sprawę o kierowanie samochodem po alkoholu należy przeanalizować pod kątem ubiegania się o zwrot zatrzymanego prawa jazdy.

Nasze wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz kilkaset prowadzonych spraw o jazdę samochodem pod wpływem alkoholu oraz pod wpływem środków odurzających wskazuje, że każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Ponieważ może zdarzyć się sytuacja, że na pierwszy rzut oka wydaje się, że kierowca nie ma szans na zwrot zatrzymanego prawa jazdy, ale głębsza analiza wskazuje, że zachowuje on szansę na odstąpienie od zakazu prowadzenia pojazdów i warto o to wnioskować.

Zadzwoń aby umówić się na konsultację! 697053659

lub wyślij mail na

biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl

Jak wcześniej odzyskać prawo jazdy zatrzymane za alkohol?

  • w przypadku wykroczenia jazdy po alkoholu z art. 87 § 1 k.w. (od 0,10 mg/l do 0,25 mg/l alkoholu) jedyna możliwość, aby odzyskać prawo jazdy, to złożenie do Sądu wniosku o dobrowolne poddanie się karze na grzywnę i odstąpienie od zakazu prowadzenia pojazdów na podstawie art. 39 § 1 k.w.

  • w przypadku przestępstwa jazdy pod wpływem alkoholu lub pod wpływem narkotyków z art. 178a § 1 k.k. (od 0,26 mg/l alkoholu) jedyna możliwość, aby odzyskać prawo jazdy, to złożenie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów.

Jaki zakaz prowadzenia pojazdów grozi za jazdę po alkoholu?

Jeżeli Sąd nie odstąpi od zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas:

  • za wykroczenie jazdy po alkoholu kierowcy grozi zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

  • za przestępstwo jazdy po alkoholu kierowcy grozi zakaz prowadzenia pojazdów na okres 0d 3 lat do lat 15.

    Uwaga!

    W przypadku warunkowego umorzenia postępowania karnego za jazdę po alkoholu Sąd może orzec zakaz na okres 1 roku lub 2 lat.

Zadzwoń aby umówić się na konsultację! 697053659

lub wyślij mail na

biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ten wpis został opublikowany w kategorii artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *