Kontakt

5
(6)

KANCELARIA Adwokacka W WARSZAWIE
ul. Nowy Świat 47 lok. 4
tel. 697 053 659
mail: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl

Zapraszam na konsultację w sprawie zatrzymanego prawa jazdy za kolizję, wypadek czy kierowanie pojazdem po alkoholu

Zapraszam również do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  How useful was this post?

  Click on a star to rate it!

  Average rating 5 / 5. Vote count: 6

  No votes so far! Be the first to rate this post.

  6 odpowiedzi na Kontakt

  1. Anna Kępka pisze:

   Witam mam problem ponieważ zatrzymano mi prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Utrata prawo jazdy wiąże się z brakiem dojazdu i powrotu z pracy a co za tym idzie utraty środków do życia czy istnieje możliwość odwołania się od tego lub skrócenia 3 miesięcznego okresu zatrzymania? Z góry dziękuję.
   Pozdrawiam

   • Mariusz Stelmaszczyk pisze:

    Witam,

    odwołanie od decyzji Starosty o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy Pani przysługuje. Jednak należy mieć na uwadze, iż wspomniana decyzja Starosty ma rygor natychmiastowej wykonalności. W związku z tym odwołanie nie wstrzymuje tej decyzji. Niestety nowelizacja, która weszła w życie 18 maja 2015 roku nie przewiduje skrócenia zatrzymania prawa jazdy przez Starostę. Oznacza to, że najkrótszym okresem wskazanym w ustawie o kierujących pojazdami jest okres 3 miesięcy.

    • Anna Kępka pisze:

     Witam ponownie czyli jedyną szansą jest odwołanie do Samorządowej Komisji Odwoławczej która może cofnąć decyzję Starosty? Jakie są realne szanse podczas takiego odwołania po prostu bardzo zależy mi na pracy a bez prawo jazdy nie będę miała innej możliwości dojazdu ponieważ mieszkam w małej miejscowości jestem osobą samotną więc utrata pracy wiąże się z brakiem środków do życia czy taki argument będzie wystarczający?

  2. Damian Paduch pisze:

   Dzień dobry.
   Niestety, tak jak Pani pisze, odwołanie do SKO jest w tej chwili jedynym wyjściem z sytuacji. Trzeba jednak mieć również na uwadze szybkość rozpatrywania spraw przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Nie wiem z jakiego jest Pani miasta, niemniej jednak doświadczenia z tym organem mającym siedzibę w Warszawie wskazują, że rozpatrzenie sprawy może potrwać nawet ponad pół roku, co w Pani przypadku będzie zupełnie bezprzedmiotowe. Aczkolwiek nie odradzam próby odwołania, ponieważ zawsze jest jakiś cień szansy powodzenia.

  3. Piotr Gawryś pisze:

   Witam, mój problem polega na tym że:
   od 12.01.2014 do 4.12.2014 roku przekroczyłem ilość punktów w liczbie 25. Punkty kasują się po upływie roku od czasu ich nałożenia czyli w moim wypadku pierwsze 5pkt 12.01.2015 i kolejnie maj i czerwiec 2015. Pismo z komendy wojewódzkiej dostałem dnia 25 sierpnia kolejno po 3 dniach dostałem wnioski ze starostwa (3na raz wniosek o wysłanie na na egzamin, wniosek o wysłanie na badania i wniosek o zatrzymanie prawa jazdy). Jak mam rozumieć te pisma. Czy starostwo ma prawo zatrzymać mi prawo jazdy mimo że od czerwca nie mam już 13 punktów, a pismo ma datę 21.08.2015?Dodam że prowadzeniem pojazdów zarabiam na życie, jestem zatrudniony na stanowisku kierowcy i bez prawa jazdy nie mam szans na utrzymanie się. Proszę o pilną pomoc bo mam zgłosić wszystko w ciągu 7 dni.

   • Mariusz Stelmaszczyk pisze:

    Witam,

    niestety muszę Pana zmartwić, ponieważ nie ma znaczenia data wydania pisma. Znaczenie u Pana ma to, czy był taki moment w ciągu roku, gdzie przekroczył Pan 24 punkty karne. Jeżeli tak, wówczas Starosta ma prawo żądać zwrotu dokumentu prawa jazdy oraz skierować na kontrolny egzamin sprawdzający kwalifikacje.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *