Kontakt

Kancelarię prowadzimy w sześciu lokalizacjach: Warszawie, Łodzi oraz Krakowie.

Drodzy czytelnicy, zauważyliśmy, że w e-mailach, które do nas wysyłacie często zdarza się, iż w opisie sprawy, brakuje niezbędnych informacji, abyśmy mogli udzielić kompleksowej porady prawnej, dlatego też prosimy o pozostawianie w wiadomościach e-mail numeru telefonu, gdyż pozwoli to nam na kontakt telefoniczny z Wami, celem uszczegółowienia sprawy i udzielenia porady prawnej.

Zapraszamy do kontaktu z najbliższą dla Państwa Kancelarią.

KANCELARIA W WARSZAWIE
ul. Rymanowska 5
tel. 697 053 659, 502 879 552
mail: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl

KANCELARIA W ŁODZI
ul. Sienkiewicza 59
tel. 502 879 549
mail: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl

KANCELARIA W KRAKOWIE
ul. ks. bp. W. Bandurskiego 66 lok. 5
tel. 697 053 659
mail: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl


RACHUNEK BANKOWY Kancelarii Adwokackiej w Warszawie posiada nr:
46 1140 2017 0000 4402 1288 4234


Poniżej znajdą Państwo MAPKI dojazdu do każdej z Kancelarii.

Lokalizacja Kancelarii Adwokackiej w Warszawie przy ul. Rymanowska 5

Lokalizacja Kancelarii Adwokackiej w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 59

Lokalizacja Kancelarii Adwokackiej w Krakowie przy ul. ks.bp. Władysława Bandurskiego 66 lok.5

 

Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

6 Responses to Kontakt

 1. Anna Kępka pisze:

  Witam mam problem ponieważ zatrzymano mi prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Utrata prawo jazdy wiąże się z brakiem dojazdu i powrotu z pracy a co za tym idzie utraty środków do życia czy istnieje możliwość odwołania się od tego lub skrócenia 3 miesięcznego okresu zatrzymania? Z góry dziękuję.
  Pozdrawiam

  • Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   odwołanie od decyzji Starosty o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy Pani przysługuje. Jednak należy mieć na uwadze, iż wspomniana decyzja Starosty ma rygor natychmiastowej wykonalności. W związku z tym odwołanie nie wstrzymuje tej decyzji. Niestety nowelizacja, która weszła w życie 18 maja 2015 roku nie przewiduje skrócenia zatrzymania prawa jazdy przez Starostę. Oznacza to, że najkrótszym okresem wskazanym w ustawie o kierujących pojazdami jest okres 3 miesięcy.

   • Anna Kępka pisze:

    Witam ponownie czyli jedyną szansą jest odwołanie do Samorządowej Komisji Odwoławczej która może cofnąć decyzję Starosty? Jakie są realne szanse podczas takiego odwołania po prostu bardzo zależy mi na pracy a bez prawo jazdy nie będę miała innej możliwości dojazdu ponieważ mieszkam w małej miejscowości jestem osobą samotną więc utrata pracy wiąże się z brakiem środków do życia czy taki argument będzie wystarczający?

 2. Damian Paduch pisze:

  Dzień dobry.
  Niestety, tak jak Pani pisze, odwołanie do SKO jest w tej chwili jedynym wyjściem z sytuacji. Trzeba jednak mieć również na uwadze szybkość rozpatrywania spraw przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Nie wiem z jakiego jest Pani miasta, niemniej jednak doświadczenia z tym organem mającym siedzibę w Warszawie wskazują, że rozpatrzenie sprawy może potrwać nawet ponad pół roku, co w Pani przypadku będzie zupełnie bezprzedmiotowe. Aczkolwiek nie odradzam próby odwołania, ponieważ zawsze jest jakiś cień szansy powodzenia.

 3. Piotr Gawryś pisze:

  Witam, mój problem polega na tym że:
  od 12.01.2014 do 4.12.2014 roku przekroczyłem ilość punktów w liczbie 25. Punkty kasują się po upływie roku od czasu ich nałożenia czyli w moim wypadku pierwsze 5pkt 12.01.2015 i kolejnie maj i czerwiec 2015. Pismo z komendy wojewódzkiej dostałem dnia 25 sierpnia kolejno po 3 dniach dostałem wnioski ze starostwa (3na raz wniosek o wysłanie na na egzamin, wniosek o wysłanie na badania i wniosek o zatrzymanie prawa jazdy). Jak mam rozumieć te pisma. Czy starostwo ma prawo zatrzymać mi prawo jazdy mimo że od czerwca nie mam już 13 punktów, a pismo ma datę 21.08.2015?Dodam że prowadzeniem pojazdów zarabiam na życie, jestem zatrudniony na stanowisku kierowcy i bez prawa jazdy nie mam szans na utrzymanie się. Proszę o pilną pomoc bo mam zgłosić wszystko w ciągu 7 dni.

  • Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   niestety muszę Pana zmartwić, ponieważ nie ma znaczenia data wydania pisma. Znaczenie u Pana ma to, czy był taki moment w ciągu roku, gdzie przekroczył Pan 24 punkty karne. Jeżeli tak, wówczas Starosta ma prawo żądać zwrotu dokumentu prawa jazdy oraz skierować na kontrolny egzamin sprawdzający kwalifikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *